Odborné články

  1. Zkoušečka napětí a proudu Beha-Amprobe 2100-DELTA
    Zajímavou novinku si pro letošní předvánoční období připravila americká společnost Fluke pod svojí „koncernovou“ značkou Beha-Amprobe. Je jí nejnovější, v pořadí již čtvrtý, zástupce řady 2100 – model DELTA, který nově nabízí velmi zajímavou kombinaci tří přístrojů – kontaktní a bezkontaktní zkoušečky a klešťového přístroje. Na tomto poli není Fluke žádným nováčkem. Úspěšnou řadu T5 doplnila před dvěma lety modelová řada T6 (dosud jediný přístroj umožňující měřit bezkontaktně napětí), které ale nejsou „pravými“ zkoušečkami. Jde spíše o multimetry. Certifikaci podle normy ČSN EN 61243-3 má až právě uvedený model. Můžeme tak opravdu hovořit o 3 přístrojích v 1.
    Ing. Jan Kančo, časopis ELEKTRO č.12/2020
  2. Hlukoměr C.A 1310
    Nový C.A 1310 nahrazuje starší verzi C.A 834. Design hlukoměru C.A 1310 na první pohled napovídá, že jde o přístroj spadající do skupiny přístrojů pro měření neelektrických veličin. Přístroj odpovídá nové normě IEC 61672-1 třída 2 a umožňuje měření v rozsahu 30 dB až 130 s rozlišením 0,1 dB v kmitočtovém rozsahu 20 Hz až 8 kHz. Přesnost měření je ± 1,0 dB. Kromě standardního měření je nově přístroj vybaven funkcí Leq ( nebo LAeq v dB ) umožňující měření ekvivalentní zvukové hladiny signálu při jeho variacích v rozsahu 10 s až 24 hodin
    Ing. Jan Kančo, Ing. Jiří Ondřík, časopis Elektro a Trh č.11/2020
  3. Termokamera C.A 1900 pro měření teploty lidského těla
    Společnost Chauvin Arnoux uvádí na trh v současné době velmi žádaný produkt, a to termokameru speciálně navrženou pro měření teploty lidského těla. Vyšší tělesná teplota je častým příznakem infekce (nejen COVID 19) a teplotní screening je tak nejrychlejší a nejjednodušší metodou pro odhalení potenciálně nakažených osob.
    Ing. Lenka Němcová, časopis Elektroprůmysl č.11/2020
  4. Termokamery Fluke dostupné pro každého
    Americká firma Fluke v nedávné době inovovala celé své portfolio termokamer. V jejich nabídce najdeme jak termokamery pro běžnou údržbu a preventivní kontrolu v průmyslu, tak pokročilejší modely pro vědu a výzkum. Poznávacím znakem pro všechny modely Fluke je technologie IR-Fusion™, která prolíná snímek viditelného spektra se snímkem v infračerveném spektru, což umožňuje rychlé a jednoduché odhalení problémů. Hledáte-li cenově dostupnou termokameru se špičkovými parametry, Fluke Vám má co nabídnout.
    Ing. Lenka Němcová, časopis Elektro a Trh č.6/2020
  5. Podpěrné a distanční izolátory z kompozitních materiálů
    Podpěrné a distanční izolátory vyráběné z kompozitních materiálů mají oproti keramickým izolátorům výhodu v menších rozměrech a menší hmotnosti. Usnadňují rovněž montáž a vynikají elektrickými a mechanickými vlastnostmi, a proto najdou uplatnění nejen při montáži konstrukčních prvků rozváděčů a přístrojových skříní.
    Daniel Rycka, časopis ELEKTRO č. 11/2020
  6. Zkoušečky Fluke T6-1000, T6-600 a nová verze T6-1000 PRO
    Firma Fluke jako první přišla s technologií FieldSense – bezkontaktním měřením napětí a proudu. Tato kdysi dlouho očekávaná inovace staré řady měřicích přístrojů Fluke T5-600, T5-1000 s otevřeným klešťovým obvodem má nyní pokračování. Nejstarší přístroje T5-600 a T5-1000 odcházejí do zaslouženého důchodu a řada T6 dostává nyní dalšího sourozence – Fluke T6-1000 PRO.
    Ing. Jiří Ondřík, časopis ElektroPrůmysl č.10/2020
  7. Přepínače sítí ATyS g s Modbus
    Mezi žádanou funkcionalitu oblíbených přepínačů sítí Socomec ATyS g patří i možnost monitoringu z nadřazeného řídicího systému. Proto s výrobcem začínáme uvádět na trh přístroje s řídící jednotkou, která umožňuje dodatečné osazení modulem pro komunikaci Modbus.
    Ing. Jan Jaroš, časopis Elektro č.10/2020
  8. Systém vyhledávání poruch izolace v IT sítích od společnosti Bender
    Systém pro vyhledávání poruch izolace od společnosti Bender přináší ucelené a sofistikované řešení pro zvýšení spolehlivosti a dostupnosti izolovaných soustav. Jádrem systému jsou hlídač izolačního stavu iso685-x-P a lokalizační jednotka EDS440/441.
    Ing. Jan Šenberger, časopis Elektro a trh č.4-5/2020
  9. MODULÁRNÍ SYSTÉM CROSSBOARD: Způsoby řízení elektrických pohonů
    Komponenty pro rozváděče společnosti Wöhner, v Česku a na Slovensku zastupovanou firmou GHV Trading, se vyznačují snadnou montáží, ovladatelností a bezpečností. Kromě základních rozvodů elektrické energie však nabízí též spouštěče motorové či ohmických zátěží.
    Jakub Gala a Radek Odložilík, časopis ElektroPrůmysl č.9/2020
  10. Nová řešení společnosti Bender pro elektromobilitu
    Společnost Bender představila nové komponenty pro nabíjecí stanice: regulátory nabíjení CC613 a miniaturní monitory reziduálních proudů RDC121-4 a RDC104-4. Regulátory nabíjení CC613 mají implementovány většinu rozhraní a protokolů používaných v moderních nabíjecích stanicích.
    ing. Jan Šenberger, časopis ELEKTRO č.6/2020
  11. Přípojnicový systém nízkého napětí 185POWER
    Systém přípojnic 185 Power společnosti Wöhner je modulární systém pro rozvody nízkého napětí s osovou vzdáleností přípojnic 185 mm. Všechny komponenty jsou kompatibilní a jednoduše sestavitelné. Základ tvoří držáky přípojnic a přípojnice s proudovou zatížitelností 2 100 A. Více o tom, co je to 185Power naleznete v článku.
    Jakub Gala a Radek Odložilík, časopis ELEKTRO č.8/2020
  12. Volba nejvhodnějšího systému řízení napájení a monitorování ZIS
    Už v průběhu plánování a návrhu nově zřizovaných nebo rekonstruovaných zdravotnických prostorů ve zdravotnických zařízeních se pracovníci investora a projektanti musí zamýšlet nad možnostmi různých systémů včetně zdravotnických izolovaných soustav (ZIS) a zálohování sítí, aby se mohli správně rozhodnout pro to nejefektivnější provozně vhodné řešení bezpečného napájení důležitých zdravotnických prostor a přístrojů podporujících životní funkce a bezpečné provádění lékařských zákroků.
    Vladimír Frič, časopis ElektroPrůmysl č.8/2020
  13. Ovládací a signalizační prvky SCHLEGEL, vítěz soutěže German Innovation Award 2020
    Společnost SCHLEGEL Elektrokontakt dlouhodobě vyrábí a navrhuje tlačítka, přepínače, ovládací a signalizační panely určené pro celou oblast průmyslového odvětví, převážně se zaměřením na výrobu strojů nebo průmyslovou automatizaci.
    Bc. Robin Kurka, DiS., časopis ElektroPrůmysl č.7/2020
  14. IO-Link na vzestupu, chytrý senzor CSS 014
    Monitorování stavu instalovaných zařízení je způsob jak vyřešit problém, než dojde k jejich selhání nebo k chybě, při které by byla ohrožena jejich činnost či spolehlivost. Průmyslový snímač s komunikací IO-Link nenabízí jen základní signál snímané veličiny, ale i další doplňující signály, které se dají využít pro řízení či prediktivní údržbu zařízení.
    Bc. Robin Kurka, DiS., časopis ELEKTRO č.7/2020
  15. Nový trend měřicích transformátorů
    Firma MBS AG zastupována na českém a slovenském trhu firmou GHV Trading, spol. s r.o., byla založena v Německu před více než 40 lety a již od počátku své existence se zaměřuje na výrobu měřicích transformátorů proudu nízkého napětí. Od svých počátků až do současnosti je kladen vysoký důraz na bezpečnost, kvalitu a přesnost měření. Toto vše je však nově doplněno o nové řady měřicích transformátorů napětí VLTS a VLTD a kompaktních transformátorů proudu s děleným jádrem řady KBR.
    Jakub Gala a Daniel Rycka, časopis ElektroPrůmysl č.6/2020
  16. Zákaznické flexibilní proudové spojky
    Dříve či později je téměř každý konstruktér postaven před úvahu, jakým způsobem zabezpečit funkční a dlouhodobě spolehlivé flexibilní a vodivé propojení dvou bodů. V realizovaných zakázkách GHV můžete nalézt tzv. proudové spojky velké škály průřezů i typů a velikostí připojovacích koncovek.
    Ing. Jan Jaroš, časopis ElektroPrůmysl č.5/2020
  17. Přenosné kalibrátory značky Fluke
    Společnost Fluke je světoznámý výrobce profesionálních měřicích přístrojů a kalibrátorů. Tento článek se zaměřuje zejména na přenosné kalibrátory termočlánkových a odporových snímačů teploty.
    Ing. Lenka Klimešová, časopis Automa č.5/2020
  18. Přístroje pro měření uzemnění C.A 6422 a C.A 6424
    Firma Chauvin Arnoux uvádí na trh novou řadu měřicích přístrojů k měření uzemnění. Přístroje mají označení C.A 6422 a C.A 6424 a nahrazují předchozí verze C.A 6421 a C.A 6423. Jsou určeny k testování nových instalací před spuštěním nebo ke kontrole uzemnění již existující instalace v provozu nebo i mimo provoz. Oběma přístroji je možné měřit zemní odpor metodami 3P (62 %) a 2P.
    Ing. Jiří Ondřík, časopis Elektro a Trh č.5/2020
  19. Měřicí systémy, dálkové měření a sběr dat
    V současné době se kladou stále vyšší a vyšší nároky na kvalitu dodávané elektrické energie do firem, které chtějí mít přehled nad spotřebovanou energií. To znamená přehled o zatížitelnosti a využití sítě, sledování výkonů, spotřeb a jiných potřebných elektrických veličin.
    Bc. Michal Boris, časopis ElektroPrůmysl č.4/2020
  20. Přípojnicové systémy WÖHNER – 60Classic pod lupou
    Firma Wöhner zastupována na českém a slovenském trhu firmou GHV Trading, spol. s r.o., byla založena v Německu před více než 90 lety a již od počátku kladla důraz na vysokou kvalitu svých výrobků. Primárně se vyznačuje snadnou montáží, demontáží a výměnou díky jednoduchému upevňovacímu systému. Obrovským benefitem je také modularita umožňující efektivní využití prostoru systému při zachování vysoké proudové zatížitelnosti. V neposlední řadě se můžete spolehnout na vysoký stupeň bezpečnosti a dokonalou ochranu systému.
    Jakub Gala, časopis ElektroPrůmysl č.3/2020
  21. Přístroje pro měření uzemnění C.A 6422 a C.A 6424
    Firma Chauvin Arnoux uvádí na trh novou řadu měřicích přístrojů k měření uzemnění. Přístroje mají označení C.A 6422 a C.A 6424 a nahrazují předchozí verze C.A 6421 a C.A 6423. Jsou určeny k testování nových instalací před spuštěním nebo ke kontrole uzemnění již existující instalace v provozu nebo i mimo provoz. Oběma přístroji je možné měřit zemní odpor metodami 3P (62 %) a 2P.
    Ing. Jiří Ondřík, časopis ELEKTRO č.3/2020
  22. Monitory reziduálního proudu SensorPRO
    Modulární zařízení s novými funkcemi. Každý z těchto senzorů a zařízení se skládá ze dvou komponent: transformátorového modulu (bez elektronických prvků) a elektronického modulu, který obsahuje napájecí, vyhodnocovací a komunikační obvody. Nově je elektronický modul umístěn přímo na transformátorovém modulu a tvoří s ním funkční celek.Seznamte se tedy s novými transformátory CTAC, CTBC nebo měřicími jednotkami CTUB či RCMB a MRCDB s šířkou pásma až 100kHz splňující požadavky normy IEC 60947-2.
    Ing. Roman Smékal, časopis ElektroPrůmysl č.2/2020
  23. Chytrý senzor teploty a vlhkosti CSS 014, IO-Link
    Monitorování stavu instalovaného zařízení je způsob, jak vyřešit problém, než dojde k vážné chybě nebo dokonce selhání. Průmyslový snímač s komunikací IO-Link nenabízí jen základní signál snímané veličiny, ale i další přídavné signály, které se dají využít pro řízení či prediktivní údržbu zařízení.
    Bc. Robin Kurka, DiS., časopis ELEKTRO č.2/2020
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace