Odborné články

  1. Topení a regulace pro rozváděčové skříně
    Společnost GHV Trading, spol. s r.o. dodává široký sortiment komponentů určené pro konstrukci rozváděčů, především rozváděčové přípojnicové systémy Wöhner, výkonové vypínače Socomec, splétané měděné vodiče Corex, plastové distanční izolátory a další. Významnou částí jsou také komponenty pro řízení tepla v rozváděčových skříní od německého výrobce STEGO GmbH, který již 30 let vyvíjí a vyrábí topná tělesa, ventilátory s filtrem a regulátory, s důrazem na vysokou kvalitu, spolehlivost a jednoduchost připojení i obsluhy.
    Ing. Martin Gross, časopis EvP č. 10-11/2011
  2. Profesionální zkoušečky firmy Tietzsch
    Zkoušečky umožňují měřit napětí až do 1 200 V AC/1 500 V DC. Velký sortiment příslušenství dovoluje měřit i v málo přístupných místech nebo v nebezpečných prostorech. Potřeby praxe často výrobcům ukážou, kterým směrem se mají orientovat. To je příklad firmy Tietzsch ze Spolkové republiky Německo. Tato nepříliš velká firma vyrábí měřicí přístroje a příslušenství v segmentu, který není příliš rozšířený, ale v některých provozech je nepostradatelný. Proto je o tyto přístroje velký zájem. V předkládaném článku budou představeny profesionální zkoušečky firmy Tietzsch.
    Ing. Jiří Ondřík, časopis ETM č. 10/2011
  3. Jednoduché a levné měřicí přístroje VX0003 a VX0100 pro měření elektrických a magnetických polí
    Firma Chauvin Arnoux rozšířila svoji řadu přístrojů určených k měření elektrických polí o další dva typy v nižší cenové úrovni, a nabízí tak již rozumnou možnost výběru přístrojů podle potřeby a finanční situace zákazníka. Nové přístroje nesou označení VX0003 a VX0100.
    Ing. Jiří Ondřík, časopis ELEKTRO č. 8-9/2011
  4. Přístroj pro měření radiace Fluke 481
    Firma Fluke přichází v těchto dnech s další horkou novinkou. Je to Fluke 481 – praktický přenosný přístroj pro měření radiace. Komu je tato novinka určena? Přístroj je vhodný pro kontrolu záření a pro měření kontaminace prostředí, tedy pro pracovníky jaderných elektráren, policii, požárníky, laboratoře a provozy nukleární medicíny, nemocnice, orgány státní inspekce a v neposlední řadě také pro výrobce prvků záření.
    Ing. Jiří Ondřík, časopis SDĚLOVACÍ TECHNIKA č. 9/2011
  5. Přípojnicový systém COMPACT od firmy Wöhner – řešení s velkou úsporou místa
    Wöhner je tradiční firma v oblasti systémů pro rozvod nízkého napětí, takzvaných přípojnicových systémů. Hlavní částí sortimentu jsou komponent y pro 60 mm přípojnicový systém. Tento systém je souborem 3, 4 nebo 5 měděných přípojnic, dle požadavků na počet pólů, vedoucích paralelně pod sebou. Hlavní výhodou jsou malé rozměr y a snadná montáž jednotlivých prvků přímo na měděné přípojnice bez nutnosti vrtání. Jelikož se firma Wöhner snaží stále inovovat své produkt y, přišla na trh s novým typem systému s názvem „60 mm systém COMPACT“.
    Ing. Michal Brůžek, časopis ETM č. 7-8/2011
  6. Profesionální zkoušečky firmy Tietzsch
    Zkoušečky umožňují měřit napětí až do 1 200 V AC/1 500 V DC. Velký sortiment příslušenství dovoluje měřit i v málo přístupných místech nebo v nebezpečných prostorech. Potřeby praxe často výrobcům ukážou, kterým směrem se mají orientovat. To je příklad firmy Tietzsch ze Spolkové republiky Německo. Tato nepříliš velká firma vyrábí měřicí přístroje a příslušenství v segmentu, který není příliš rozšířený, ale v některých provozech je nepostradatelný. Proto je o tyto přístroje velký zájem. V předkládaném článku budou představeny profesionální zkoušečky firmy Tietzsch.
    Ing. Jiří Ondřík, časopis ELEKTRO č. 10/2011
  7. Ako zvoliť vhodný prístroj na monitorovanie izolačného stavu?
    Zvodová kapacita siete, rozsah siete, použitie frekvenčných meničov, rozdeľovanie a spájanie separátnych častí IT siete, relé zemného spojenia, symetrická porucha, rýchle deje ... to je len niekoľko parametrov a pojmov, ktoré je nutné zvážiť pri výbere vhodného prístroja na monitorovanie izolačného stavu. Cieľom nasledujúceho textu je bod po bode analyzovať všetky úskalia výberu vhodného prístroja a vyhnúť sa tak možným problém pri meraní izolačného stavu.
    Ing. Dušan Zošiak, časopis EvP č. 7-8/2011
  8. Konstrukční prvky pro rozvádéče - pružné vodivé propojení z mědi
    GHV Trading, spol. s r.o., nabízí ve svém sortimentu rozsáhlou nabídku komponent pro výrobu rozváděčů, kterou lze rozdělit do tří základních skupin. První skupina zahrnuje měřicí přístroje, elektroměry, převodníky elektrických veličin a měřicí transformátory proudu. Druhá skupina obsahuje hlídače izolačních stavů. Třetí skupinu tvoří mechanické komponenty pro konstrukci rozváděčů a elektrických zařízení, např. přípojnicový systémy, podpěrné izolátory, vypínače, pojistkové odpínače, tlačítka, klimatizační komponenty, osvětlení pro rozváděče a výrobky z mědi. Výrobky z mědi jsou součásti měděných pletenců nebo lamel, které jsou určeny k pružnému elektrickému propojení. Používají se především v místech, kde je nutné vodivě propojit pohyblivé části nebo části, které jsou vystaveny mechanickým rázům či vibracím.
    Ing. Martin Gross, časopis ELEKTRO č. 6/2011
  9. Široká paleta přístrojů pro měření výkonů a analýzu sítě od firmy Chauvin Arnoux
    S přístroji od francouzské firmy Chauvin Arnoux se jistě nejeden z Vás již setkal. Nabídka jejich přístrojů sahá doslova od A (analyzátorů sítě) až do Z (zkoušeček napětí), a to vždy na profesionální úrovni.
    Ing. Jan Kančo, časopis ETM č. 6/2011
  10. Řešení pro záložní zdroj energie - automatické přepínače sítí ATyS
    Velká část elektrických zařízení, hlavně v průmyslových aplikacích, požaduje v dnešní době nepřetržité napájení. Dojde-li k výpadku v síti, může dojít k ohrožení bezpečnosti a k vysokým finančním ztrátám. V praxi to znamená zajistit zálohu hlavního napájecího zdroje tak, aby v případě výpadku bylo zajištěno napájení druhým transformátorem nebo generátorem. K zálohování je, vedle záložního zdroje, nutno zajistit i systém spolehlivého přepínání obou napájecích zdrojů, který dokáže dostatečně rychle zjistit problémy s napájením a současně zajistit co nejrychlejší přepnutí bezpečně a bez zásahu obsluhy.
    Ing. Michal Brůžek, časopis ETM č. 5/2011
  11. Elektroměry pro měření činné energie
    V současné době, kdy nezanedbatelnou položkou na faktuře hraje účet za spotřebu el. energie, vzniká potřeba zjistit reálnou spotřebu jednotlivých zařízení a zefektivnit tak jednotlivé procesy v rámci tzv. Energy Managementu.
    Ing. Michal Brůžek, časopis EvP č. 5/2011
  12. Nové termokamery Fluke
    Společnost Fluke uvedla na trh 4 nové termokamery Ti27, Ti29, TiR27 a TiR29 (řada P3). Svými parametry a cenou zapadají mezi osvědčený model Ti25 a špičkovou kameru Ti32. Chcete špičkovou kameru do 600°C a jste limitováni financemi? Nové termokamery Fluke mohou být právě to, co hledáte.
    Ing. Jan Kančo, časopis PRO REVIZE č. 5/2011
  13. Ako nepretržite monitorovať bezporuchovosť zariadení? Prúdové chrániče tak trochu inak.
    Už v predošlých článkoch bol predstavený systém monitorovania reziduálnych prúdov RCM, RCMA a RCMS. Firma Bender teraz prichádza s novinkou monitorovania unikajúcich prúdov. Ide o zariadenie RCMB100, konštruované na doske plošného spoja (DPS), so vstavaným meracím transformátorom (MT), ktoré je vhodné pre rôzne typy použitia. Detailné informácie o tejto meracej karte Vám poskytnú nasledujúce riadky.
    Ing. Dušan Zošiak, časopis ELEKTRO č. 4/2011
  14. Oblíbený hlídač izolace s novou tváří
    Těm z Vás, kteří někdy projektovali, instalovali, prováděli rekonstrukci nebo revizi elektrických instalací ve zdravotnických prostorech dle ČSN 33 2140: 1986-10 a TNI 33 2140: 2007-12 snad není nutné představovat oblíbený hlídač izolace, který nese označení A-ISOMETR 107TD47. Světlo světa tento přístroj spatřil již před více jak deseti lety a právě v letošním roce přichází na trh jeho nástupce isoMED427P.
    Ing. Roman Smékal, časopis ETM č. 4/2011
  15. Praktické rady při práci s termokamerami
    Uživatelé termovizních kamer jistě potvrdí, že práce s nimi je velice příjemná a pohodlná. Nese sebou však mnohá úskalí, na která je nutné při pořizování snímků pamatovat, neboť jako každé zařízení mají i termokamery svá omezení.
    Ing. Jan Kančo, časopis EvP č. 3-4/2011
  16. Lokátory kabelů pod zemí AT 5000 a AT 3500
    Kabelové rozvody, umístěné podzemí, představují velkou výzvu pro elektrikáře, kteří potřebují tyto kabely vyhledat nebo lokalizovat místo jejich poruchy. Pod zemní kabely představují velké nebezpečí při výkopových pracích. Nesprávně provedené výkopové práce, bez předchozí lokalizace kabelu, může způsobit nejen jeho poškození, ale může také vážně ohrozit zdraví pracovníků.
    Ing. Jiří Ondřík, časopis PRO REVIZE č. 3/2011
  17. Čtyřkanálový osciloskop FLUKE 190 série II s izolovanou architekturou
    Firma Fluke představila svůj první čtyřkanálový přenosný osciloskop s izolovanou architekturou. Jeho konstrukce v kategorii CAT IV/600 V (CAT II/1000 V) a stupeň krytí IP51 jej předurčují pro použití ve velmi náročných provozních podmínkách. Přístroj je vybaven čtyřmi nezávislými plovoucí kanály izolovanými od země se šířkou pásma 200 nebo 100 MHz podle verse se vzorkováním 2,5 GS/s.
    Ing. Jiří Ondřík, časopis SDĚLOVACÍ TECHNIKA č. 3/2011
  18. Tester elektrických instalací C.A 6116 - jednoduché ovládání
    Je to již rok, co jsme v časopisu ETM v čísle 3/2010 seznámily odbornou veřejnost s novým testerem instalací, přístrojem C.A 6116, určeným na kontrolu elektrických instalací. Přístroj si za tu dobu získal své příznivce i své místo na trhu a to také díky jeho velmi snadné a intuitivní obsluze. Proto si dnešní článek dává za cíl ukázat na několika vybraných funkcích jednoduchost obsluhy a princip ovládání přístroje při výběru volitelných hodnot.
    Ing. Jiří Ondřík, časopis ETM č. 3/2011
  19. Nová generace multimetrů C.A 5231 a C.A 5233
    Po poměrně dlouhé době se i staré modely C.A 5210 a C.A 5220 dočkaly svého „důcho­du“ a byly nahrazeny přístroji nové generace označenými C.A 5231 a C.A 5233. Stará verze se svou velkou odolností a praktickým vybavením velmi osvědčila zejména v těžkých provozních podmínkách.
    Ing. Jiří Ondřík, časopis ELEKTRO č. 3/2011
  20. Měřicí převodníky pro automatizaci
    Pro řízení a automatizaci v průmyslu se používají měřicí převodníky elektrických i neelektrických veličin, které měří vstupní signál a převádějí jej na unifikovaný stejnosměrný proud nebo napětí. Takto upravený výstupní signál je vhodný pro další zpracování při řízení procesů a pro přenos na větší vzdálenosti.
    Ing. Ladislav Julínek, časopis PRO AUTOMATIZACI č. 2/2011
  21. Oblíbené odolné provozní multimetry řady C.A 5220 byly nahrazeny novou generací
    Po poměrně dlouhé době se konečně dočkaly i staré modely C.A 5210 a C.A 5220 svého důchodu a byly nahrazeny novou generací nazvanou C.A 5231 a C.A 5233. Pro svoji velkou odolnost a praktické vybavení ...
    Ing. Jiří Ondřík, časopis ETM č. 2/2011
  22. Bočníky firmy WEIGEL
    Německá firma WEIGEL je tradičním výrobcem rozváděčových měřicích přístrojů. Byla založena v roce 1919, a již od samého začátku se zaměřila na vysokou kvalitu a spolehlivost nejčastěji používaných elektromagnetických a magnetoelektrických přístrojů. Dnes firma vyrábí a úspěšně dodává široký sortiment analogových ampérmetrů, voltmetrů, wattmetrů a dalších produktů jako jsou např. bočníky, které tvoří příslušenství magnetoelektrických přístrojů a měřicích převodníků.
    Ing. Ladislav Julínek, časopis ETM č. 2/2011
  23. Praktické rady při práci s termokamerami
    Uživatelé termovizních kamer jistě potvrdí, že práce s nimi je velice příjemná a pohodlná. Nese sebou však mnohá úskalí, na která je nutné při pořizování snímků pamatovat, neboť jako každé zařízení mají i termokamery svá omezení.
    Ing. Jan Kančo, časopis PRO REVIZE č. 2/2011
  24. Odpínače SIRCO francouzské firmy SOCOMEC
    SOCOMEC je celosvětově známá francouzská společnost, která se specializuje na výrobu komponent pro sítě nízkého napětí. Svým sortimentem patří mezi významné výrobce v oboru spínacích a odpínacích přístrojů pro průmyslové aplikace. Díky širokému sortimentu může nabídnout kvalitní řešení pro každý projekt. Na českém trhu je zástupcem této společnosti firma GHV Trading, spol. s r. o.
    Ing. Michal Brůžek, časopis ELEKTRO č. 2/2011
  25. Bezpečnost při měření s elektrickými měřicími přístroji
    Můj první příspěvek do vínku tohoto právě narozeného časopisu pro revizní techniky (věřím, že si najde okruh čtenářů právě z řad revizních techniků, protože jim bude svojí náplní užitečný) bych rád věnoval bezpečnosti při práci s měřicími přístroji. A ta začíná správným výběrem měřicího přístroje. V prvním vydání tohoto časopisu považuji tedy za vhodné věnovat se právě bezpečnosti při práci s měřicími přístroji.
    Ing. Jiří Ondřík, časopis PRO REVIZE č. 1/2011
  26. Revize zdravotnických elektrických přístrojů a systémů
    Těm z Vás, kteří někdy projektovali, instalovali, prováděli rekonstrukci nebo revizi elektrických instalací ve zdravotnických prostorech dle ČSN 33 2140: 1986-10 a TNI 33 2140: 2007-12 snad není nutné představovat oblíbený hlídač izolace, který nese označení A-ISOMETR 107TD47. Světlo světa tento přístroj spatřil již před více jak deseti lety a právě v letošním roce přichází na trh jeho nástupce isoMED427P.
    Ing. Roman Smékal, časopis PRO REVIZE č. 1/2011
  27. Osvětlení rozváděčových skříní
    GHV Trading, spol. s r.o. nabízí ve svém sortimentu široký výběr komponentů pro výrobu rozváděčů. Jednou z oblastí je také osvětlení rozvaděčových skříní. Nabízená osvětlovací tělesa jsou určena pro náročné podmínky v průmyslovém použití a všechny typy jsou energeticky úsporné. Výrobcem těchto svítidel je německá společnost Stego GmbH, která již 30let vyvíjí a vyrábí výrobky pro řízení tepla v rozvaděčích a svítilny pro jejich osvětlení.
    Ing. Martin Gross, časopis EvP č. 1-2/2011
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace